مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۵/۰۳/۰۵

استاندار کرمان به خراسان شمالی سفر خواهد کرد

استاندار کرمان با سفر به خراسان شمالی به مدت دو روز در نشست استانداران منطقه پنج کشور در شهرستان بجنورد شرکت خواهد کرد.

استاندار کرمان با سفر به خراسان شمالی به مدت دو روز در نشست استانداران منطقه پنج کشور در شهرستان بجنورد شرکت خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، نشست استانداران منطقه پنج کشور در سال جدید به میزبانی خراسان شمالی و در شهرستان بجنورد به مدت دو روز از ششم تا هشتم خرداد ما با حضور استانداران کرمان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و یزد برگزار خواهد شد.
نشست استانداران منطقه پنج کشور در قالب دو جلسه نشست تخصصی با محوریت توسعه محور شرق و جلسه ای با حضور روسای اتاق های بازرگانی به منظور بررسی موضوع صادرات و واردات کالا و نحوه تعامل استانداری ها با اتاق بازرگانی و همچنیین زمینه های صادرات این استانها به خارج از کشور برگزار می شود.
استاندار خراسان شمالی، موضوع جلسه اصلی نشست استانداران منطقه پنج کشور را، بحث توسعه ترانزیت و راه های ریلی و جاده ای در محور شرق عنوان کرد و افزود: در این نشست تلاش می شود مسیرهای توسعه و پیشرفت استانها شناسایی شده و پیشنهادات به دولت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت راه ابلاغ شود.
لازم به ذکر است استاندار سمنان به عنوان مهمان ویژه این نشست استانداران منطقه پنج کشور به میزبانی خراسان شمالی خواهند بود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، چهارمین نشست استانداران منطقه پنج کشور در اردیبهشت ماه 1394 که با حضور امین زاده معاون امور حقوقی ریاست جمهوری و نعمت اللهی معاون حقوقی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، به میزبانی استان کرمان با موضوع اصلی تفویض اختیارات به استانداران برگزار و در پایان سندی در خصوص اعطاء اختیارات کافی به استانداران که به امضای شش تن از استانداران استان‌های منطقه پنج کشور رسیده بود، برای تحویل به مقام ریاست جمهوری، به امین‌زاده، معاون حقوقی ریاست جمهوری سپرده شد.
علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان در چهارمین نشست استانداران منطقه پنج کشور  که به میزبانی استان کرمان برگزار شد، گفته بود: داستان تلخ و شیرین اختیارات استانداران ادامه دارد، هر استانداری در هر منطقه‌ای بر اساس ایده و تجربه خود، استانش را اداره می‌کند اما باید به این موضوع مهم که همان تفویض اختیارات به استانداران است توجه شود.
علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی نیز افزوده بود: مسئله مهم این است که اختیاراتِ متناسب با خدمت، به استانداران داده نشده است امیدواریم که بتوانیم به جمع‌بندی خوبی برسیم و با همکاری همه مسئولان در راستای اجرایی شدن طرح تفویض اختیارات به استانداران تلاش کنیم.
سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان شمالی یادآور شده بود: در شرایطی که استان‌ها اختیارات اندکی در اداره استان خودشان دارند، توسعه یافتگی مناطق محقق نمی‌شود هر چند مشکل ما در استان‌ها تفویض اختیارات نیست بلکه مشکل این است که دستگاه‌های اجرایی کارهای خود را سریع و به موقع انجام نمی‌دهند که دچار کهنگی و نیز افزایش طول خدمت می‌شود.
سید محمد میرمحمدی استاندار یزد خاطر نشان کرده بود: اگر اختیارات کافی به استانداران داده شود، روند پیچیده صدور مجوزها نیز کوتاه می‌شود لذا برای اینکه جلب مشارکت خصوصی داشته باشیم و بخش خصوصی را برای کار وارد میدان کنیم باید بروکراسی ها و نیز قوانین مزاحم را از سر راه برداریم.
وجه الله خدمتگذار استاندار خراسان جنوبی نیز افزوده بود: لازم است مدیران استانی از برخی امکانات و ادوات برخوردار باشند، اگر قرار بر این باشد که مدیران پس از دوره خدمتی خود در محل خدمتشان، آثار و ثمراتی را برجای بگذارند نیازمند ملزوماتی است که یکی از مهمترین آنها بحث اختیارات به استانداران است.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید