مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۵/۰۳/۰۵

فرهنگ سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی توسط روحانیون انجام شود

استاندار کرمان بر متمرکزسازی دستگاه های فرهنگی در تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: فرهنگ سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی توسط روحانیون بین اقشار مردم انجام شود.


استاندار کرمان بر متمرکزسازی دستگاه های فرهنگی در تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: فرهنگ سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی توسط روحانیون بین اقشار مردم انجام شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی شامگاه دوشنبه در جلسه مشورتی با منتخبین روحانیون استان که در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، افزود: سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان کرمان دارای دستاوردهای خوبی بوده که باید اطلاع رسانی شوند.
وی با اشاره به اینکه از سوی استان پیشنهاد شده بود که سفر ریاست جمهوری به استان در دی ماه سال گذشته انجام پذیرد اما بدلیل سفرهای خارجی به تعویق افتاد، یادآور شد: استان نهایت آمادگی را برای سفر هیات دولت به استان کرمان داشت و آمار، ارقام و حجم سرمایه گذاری های صورت گرفته در استان، رئیس جمهور را متحیر کرد که ناشی از همدلی و همزبانی بود.
استاندار کرمان هدف از سفرهای استانی هیات دولت را دیدارهای مردمی عنوان کرد و گفت: با حمایت های ائمه جمعه و روحانیت استان، خوشبختانه استقبال خوبی از ریاست جمهور و هیات دولت صورت پذیرفت و به اعتراف ستاد کاروان تدبیر و امید این حجم جمعیت قابل قیاس با هیچ استانی نبود.
رزم حسینی  یکی از مهمترین دستاوردهای سفر ریاست جمهوری به استان را، تامین آب شرب استان عنوان کرد و افزود: بحث انتقال آب از بهشت آباد به شمال استان کرمان بیش از بیست سال در دولت های مختلف مطرح می شد اما تصویب و به مرحله اجرا نمی رسید و بحث آب استان کرمان هیچگاه تعیین و تکلیف نمی شد.
وی خاطر نشان کرد: علارغم همه مشکلات برای شروع پروژه انتقال آب از بهشت آباد به شمال استان کرمان به منظور شرب، اما با حمایت های جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و حجت الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری، ریاست جمهور پایمردی کرده و 180 میلیون متر مکعب آب به شمال استان کرمان تخصیص یافت.
استاندار کرمان از شروع عملیات انتقال آب از بهشت آباد به استان کرمان در مسیر کرمان-باغین خبر داد و گفت: خط انتقال آب در استان کرمان به طول 270 کیلومتر اجرا خواهد شد.
رزم حسینی، یکی از توصیه های نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان را تامین آب شرب دانست که با پیگیری های مسئولین استان این امر تحقق یافت و موجب شد تا وزیر نیرو 5 مرتبه به استان کرمان سفر نموده و تخصیص های خوبی را به این امر تخصیص دهند.
وی به انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری به کرمان و بزرگترین تونل انتقال آب اشاره کرد و افزود: این امر پس از انتقال آب از خلیج فارس و جمع شدن آب پشت سد شهیدان امیرتیموری، 700 میلیون متر مکعب انتقال آب به فلات مرکزی ایران صورت می گیرد.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 2 کیلومتر تونل حفر شده است، خاطر نشان کرد: یک شاهکار صنعتی و مهندسی در منطقه توسط بحث خصوصی در حال انجام است و دستگاه دوم حفر تونل نیز از طرف دیگر از سمت شهرستان بافت در حال حفر و انجام کار است.
رزم حسینی با تاکید براینکه با بهبود وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور می توان پروژه ها را با جدیت بیشتر پیگیری و اجرایی کرد، گفت: شهرستان بم می تواند تا پایان سال آینده آب خود را از سد نسا تامین نماید.
وی با اشاره به اینکه استان کرمان جذابیت های بسیاری در جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی دارد، یادآور شد: طرح انتقال آب از خلیج فارس در دولت یازدهم با سرعت در حال اجراست و رئیس جمهور در سفر اخیر به استان کرمان، 400 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به این امر اختصاص دادند که طی سه سال آینده آماده بهره برداری است.
استاندار کرمان به کلنگ زنی، افتتاح و انعقاد سرمایه گذاری 14 هزار میلیارد تومان در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان کرمان اشاره کرد و یادآور شد: رئیس جمهور در سفر به این استان باور نمی کردند که این استان دارای چنین ظرفیت ها و پتانسیل ها است که قطعا نقش روحانیون، ائمه جمعه، سرمایه گذاران، کارآفرینان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این امر بی نظیر است.
رزم حسینی با اشاره به اینکه در سراسر شهرستان ها، پروژه های کوچک و بزرگی اجرا شده است، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در سفر خود به استان کرمان، هزار میلیارد تومان هزینه برای بخش های عمرانی و پروژه های شهری کرمان اختصاص یافته که طی دو سال پرداخت خواهد شد.
وی یادآور شد: امروز پروژه های عمرانی شهر کرمان در حالی در حال انجام است که نفت با بشکه ای 30 دلار به فروش می رسد و خوشبختانه امروز شاهد تحولات خوبی در این استان هستیم.
استاندار کرمان گفت: با وجود دیوان سالاری موجود در کشور و سیستم بروکراسی، نمی توان شاهد رشد و تعالی سریع جامعه بود، هرچند زیرساخت ها طی سالیان گذشته توسط دولت ها فراهم شده اما مردم توانمند نشده و حتی روستاها نیز اشتغال پایدار ندارند.
رزم حسینی افزود: شهرستان قلعه گنج دارای ثروت های خدادادی و نهفته است که طی تفاهم نامه ای در مهر ماه سال 93 بین استانداری کرمان و بنیاد مستضعفان در راستای توانمندسازی مردم به بنیاد مستضعفان واگذار شد و برای اولین مرتبه هتل کپری با استفاده از معماری های بومی و محلی ساخته و مورد استفاده گردشگران قرار گرفته است.
وی از بهره برداری سه کارخانه در شهرستان قلعه گنج خبر داد و یادآور شد: امروز مردم شهرستان قلعه گنج از محل یارانه ها، صندوق های توسعه روستایی را راه اندازی کرده اند که خود موجب اشتغالزایی و اعتمادسازی در منطقه شده است.
استاندار کرمان خاطر نشان کرد: شرکت ملی فرش با حضور در شهرستان قلعه گنج، دارهای قالی را به منازل برده و حتی سفارشات خود را پیش فروش کرده است و این کارها سال گذشته پیش از نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری انجام گرفته است.
رزم حسینی به سکونت بیش از 65 هزار شیعه و 20 هزار سنی در منطقه جنوب استان اشاره کرد و افزود: رفاقت و دوستی بین شیعه و اهل تسنن با درآمد و کارخانه بوجود می آید و این آگاهی بخشی مانع از تبلیغات گروه های تروریستی داعش و وهابیت در منطقه خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: هر فردی دارای دیدگاه خاص سیاسی است اما این امر نباید منجر به حذف وفاداران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شود بلکه این نظام باید جاذبه داشته باشد، نه دافعه، باید دعواهای سیاسی را کنار گذاشت زیرا این دعواها و تنش های سیاسی برای مردم نان و آب نمی شود.
استاندار کرمان خواستار تقویت راه اعتدالی توسط علما و روحانیون شد و گفت: سیاست اعتدالی استان کرمان مورد تایید رئیس جمهور بوده بنابراین مدیریت استان کرمان همچون گذشته این مسیر اعتدالی را دنبال خواهد کرد.
رزم حسینی به برگزاری انتخاباتی امن، سالم و آزاد در استان کرمان اشاره کرد و افزود: در استان کرمان انتخاباتی برگزار شد که حداقل شکایت و مخالفت را نسبت به انتخابات سال های گذشته داشت و شورای نگهبان این حرفها را تصدیق و تایید خواهد کرد.
وی معرفی شدن استان کرمان به عنوان استان الگوی اقتصاد مقاومتی را یکی دیگر از دستاوردهای مهم سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان کرمان برشمرد و خاطر نشان کرد: تا زمانی که تمرکزگرایی در حوزه اقتصادی وجود داشته باشد، کارها پیش نرفته و امضاهای طلایی و فساد اداری را شاهد خواهیم بود.
استاندار کرمان با تاکید براینکه استان کرمان به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی با تفویض اختیارات می خواهد نظام دیوان سالاری را بشکند، گفت: وزیر کشور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اعلام کرد که آمادگی دارد 3 استان را به صورت پایلوت اقتصاد مقاومتی معرفی کند که در این راستا سه استان آذربایجان، لرستان و کرمان به عنوان استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شدند.
رزم حسینی با تاکید براینکه فساد در دستگاه های دولتی مزمن است، افزود: نمی توان منتظر ماند تا یک نفر از آن سر دنیا بیاید و برای اقتصاد ما نسخه بپیچد بلکه باید خودمان به فکر باشیم زیرا هیچ کس دلسوز ما نیست و به دنبال منافع خود هستند.
وی به ظرفیت ها و پتانسیل های استان کرمان از قبیل نیروی انسانی بالقوه اشاره کرد و یادآور شد: باید در استان کرمان نهاد اقتصاد مقاومتی تشکیل شود تا کارها با تغییر دولت ها و استانداران تعطیل نشود هر چند استان کرمان طوری شده که همگان در راستای تقویت برنامه های اقتصادی و توسعه ای همگرا شده اند.
رزم حسینی یادآور شد: پول های بسیاری به صورت خرد در اختیار مردم است که می توان با اعتمادسازی 10 درصد آن ها را جذب کرد که با این اقدام به اندازه 10 سال سرمایه گذاری خارجی، اقتصاد ایران را متغیر خواهد کرد.
وی از اقتصاد ایران به عنوان اقتصادی توانمند یاد کرد و افزود: فرهنگ سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی باید توسط روحانیون بین اقشار مردم انجام شود و دستگاه های متولی امر فرهنگی که از دولت بودجه دریافت کرده و اغلب تضاد یکدیگر کار می کنند، باید متمرکز شده و مدل جدید اقتصاد فرهنگی را بسازند.
استاندار کرمان تاکید کرد: امور فرهنگی نباید به برگزاری مراسمات مختصر شوند بلکه باید به کارها عمق بخشیده شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، این جلسه با حضور ائمه جمعه و جماعات و روحانیون منتخب با هدف بیان دستاوردهای سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان کرمان و انتخاب استان کرمان به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی با حضور استاندار کرمان، معاونین استانداری کرمان و جمعی از مدیران استان و به همت حجت الاسلام مهدی عربپور مشاور فرهنگی استاندار کرمان برگزار شد.
در ادامه این جلسه روحانیون حاضر در جلسه سوالاتی در خصوص دستاوردهای سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان کرمان ، خط انتقال آب و بازدید از این پروژه، اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی، حمایت ویژه از طرح های فرهنگی و ... سوالاتی مطرح و استاندار کرمان به آنها پاسخ داد.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید